Naliehavé upozornenie na

Naliehavé upozornenie na

29. 3. 2019 Off By

Cyber ​​zlodeji túto chybu "aktívne využívajú" tak, že ju kombinujú so samostatnou chybou, ktorá sa nachádza v prehliadači Chrome. Spoločnosť Google vydala aktualizáciu svojho webového prehliadača Chrome, aby zavrela medzeru.
Microsoft uviedol, že pracuje aj na riešení problému v systéme Windows 7.
Chyba systému Windows existuje v základných prvkoch operačného systému, ktoré majú zastaviť údaje v jednom programe interagujúce s čokoľvek mimo tejto aplikácie.

operační systém

Spoločnosť Google uviedla, že videli dôkazy, že zločineckí hackeri našli spôsob, ako z Chrome prekonať útok na iné aplikácie, aby im pomohli kompromitovať počítač.
Prehliadač Chrome bol vytvorený a používatelia by mali zabezpečiť, aby aktualizovali svoj prehliadač, aby zavrel medzeru, povedal inžinier Justin Schuh spoločnosti Google.
"Vážne, aktualizujte svoje inštalácie prehliadača Chrome … ako v tejto chvíli," povedal.

Závažná povaha chýb v prehliadači Chrome znamenala, že softvér musel byť vypnutý a znovu spustený, aby patch nadobudol účinok, dodal.
"K dnešnému dňu sme pozorovali len aktívne vykorisťovanie proti 32-bitovým systémom Windows 7," napísal Clement Lecigne zo skupiny analýzy hrozieb spoločnosti Google na blogu, ktorý skúmal chybu. Používatelia 64-bitových systémov Windows 7 by sa teda obávať nemali.

logo

Jedným zo spôsobov, ako zabrániť tomu, aby sme sa stali obeťami, bolo zlepšiť systém Windows 10, povedal pán Lecigne.
Spoločnosť Microsoft neposkytla dátum, kedy bude prepustená jeho oprava pre systém Windows 7, ale povedala, že bude "čo najskôr". Milióny počítačov stále pracujú so systémom Windows 7 napriek tomu, že majú takmer 10 rokov od uvedenia na trh.
Písanie na bezpečnostnom blogu spoločnosti Sophos povedal Paul Ducklin: "Zdá sa, že nejde o isté riešenie, ale ak sa ubezpečíte, že ste aktuálny, nepotrebujete ho, pretože chyba bude zmrzačená."

Naliehavé upozornenie na
3.9 (77.14%)7