Navštívte vstupnú bránu Turecka

Navštívte vstupnú bránu Turecka

27. 5. 2019 Off By

Mesto Antalya je nazývaná aj bránou do Turecka. Ide o najväčšie mesto na pobreží stredozemného mora v tejto krajine. História tú dýcha z každého kútu, istotne vás očarí aj nádherná príroda a množstvo atrakcií pre turistov. Ak teda ešte neviete kam vycestujete toto leto, dovolenka v tureckej Antalyi je jednou z veľmi dobrých možností. 

Pobrežie tureckého mora s opevnením
 
Mesto ktoré dýcha históriou
Toto historické mesto vzniklo niekedy okolo druhého storočia pred našim letopočtom. Bolo založené kráľom Attalosom druhým, ktorý ho pomenoval podľa seba. Mesto prešlo počas svojej histórie mnohými zmenami. Vládlo tu nespočetné množstvo vládcov. Každý z nich tu zanechal svoj originálny podpis. Z tohto dôvodu môžete v Antalyi naraziť na čisto grécku architektúru a o niekoľko krokov ďalej uvidíte prvky osmanskej, či byzantskej kultúry. Charakteristickým pre toto mesto je aj veľký počet mešít. Asi tie najslávnejšie sú mešita  Tekeli Mehmet Pasa a Murat Pata. Historické centrum mesta s názvom Kaleici, leží uprostred hlavného prístavu.
 
Na nudu čas neostane
Zaujímavé je aj okolie mesta. Necelých dvadsať kilometrov od jeho brán, tečú pozoruhodné vodopády Duden. Tie sú rozdelené na dve časti, a to horné a dolné vodopády. Z hôr pritekajú priamo do stredozemného mora. V blízkosti sa nachádza aj národný park a starobylé archeologické vykopávky, ktoré môžete navštíviť. Nudiť sa nebudete ani vtedy, ak by ste sa do Turecka rozhodli zavítať v zime. Keďže ide o jednu z najhornatejších krajín na svete, ponúka výborné príležitosti na zjazdové lyžovanie, či snowboardovanie. Mnohé strediská nájdete aj v blízkom okolí mesta Antalya.

istanbul
 
Na svoje si prídu aj lenivci
Ak chcete iba ležať na pláži, sem tam skočiť do mora a večer zájsť na dobrú večeru, toto mieste je pre vás taktiež ako stvorené. Turecko sa môže pochváliť tými najkrajšími plážami s priezračne modrou vodou. Teplota mora v lete sa pohybuje okolo príjemných dvadsaťsedem až tridsať stupňov a počasie je typicky stredomorské.

Ohodnoťte příspěvek