Svadobné obrúčky ako symbol večnej lásky

Svadobné obrúčky ako symbol večnej lásky

2. 5. 2019 Off By

Symbol trvácnosti a výnimočnosti
Zlato je symbolom honosnosti, ale aj trvácnosti. Nepodarí sa vám ho en tak ohnúť, alebo poškriabať. Ak by ste chceli tento kov roztaviť, museli by ste použiť teplotu nad tisíc stupňov Celzia. To je jeden z dôvodov, prečo sú obrúčky zlaté. Ide o akýsi symbol trvácnosti a toho, že tak ako zlato, ani lásku nezničí len tak hocčo.
Ďalším symbolickým významom je vzácnosť tohto kovu. Ak sa trošku rozumiete fyzike a chémii ,tak vám jeho výnimočnosť pomôže pochopiť nasledujúci príklad. V celom vesmíre, na jeden atóm zlata, pripadá približne tristo miliárd atómov vodíka. Ak vám to nijako nepomohlo, tak jednoducho povedané, zlata sa na zemi nachádza naozaj veľmi málo.

Nevesta ukazuje svoju svadobnú obrúčku
 
Najbohatšie ložiská zlata sa nachádzajú v Južnej Amerike a v Austrálii. Na Slovensku, by ste zlato najskôr našli v oblasti Kremnice.
 
Vyberáme obrúčky
Svadobné obrúčky zo zlata sa väčšinou vyrábajú zo štrnásť, alebo osemnásť karátového zlata. Je vám jasné, že sa nejedná o ten najlacnejší špás. Preto ich výber dobre zvážte. Nepozerajte len na estetickú stránku, aj keď aj tá je veľmi dôležitá.

Ženích nasádza obrúčku neveste
 
Rozhoduje správna veľkosť
 

  • Obrúčky si vždy vyberajte spolu. Je síce pekné, ak chcete svojho partnera prekvapiť, čo však nemusí skončiť najlepšie. Obrúčku budete nosiť nonstop a ak všetko vyjde ako má, tak celý život. Preto vám musí prsteň sedieť ako uliaty. To najlepšie zistíte tak, že si ho pred svadbou vyskúšate.
  • Pri výbere správnej veľkosti sa môžete riadiť aj tabuľkou veľkostí. Pri nej však nemáte stopercentnú istotu, že bude prsteň výborne sedieť.
  • Ak aby ste si predsa len nedali povedať a obrúčky kúpili takpovediac na slepo, no a vášmu partnerovi nebude prsteň sedieť, nemusíte si trieskať hlavu o múr. Zmenšiť, alebo zväčšiť takýto prsteň nie je absolútne žiaden problém. Sú to ale zbytočné komplikácie navyše.

Svadobné obrúčky ako symbol večnej lásky
5 (100%)1