Trump žaluje Deutsche Bank a Capital One cez demokratické predvolania

Trump žaluje Deutsche Bank a Capital One cez demokratické predvolania

12. 5. 2019 Off By

Žaloba proti Deutsche Bank a Capital One bola podaná po tom, čo demokraticky vedené výbory vydali predvolania na informácie o svojich financiách.
 
Jeho tri najstaršie deti a organizácia Trump sa pripojili k súdu, ktorý tvrdí, že neexistujú žiadne legitímne dôvody na vyšetrovanie jeho obchodných záležitostí.

prezident
 
Vedúci demokrati povedali, že by ich odradzujúci pokus neodradil.
 
Hovorkyňa Deutsche Bank pre New York Times uviedla: „Sme odhodlaní poskytovať vhodné informácie všetkým autorizovaným vyšetrovaniam.“ Kapitál One neodpovedal okamžite.
 
Čo hovorí súd Trump?
Žaloba bola podaná v pondelok v New Yorku a jej cieľom je zablokovať bankám, aby dodržiavali predvolania vydané Kongresom kontrolovaným demokratom, ktorý vyšetruje finančné vzťahy rodiny Trumpovcov.
 
Obe banky sú zapojené do projektov v oblasti nehnuteľností pána Trumpa.
 
Podanie tiež hovorí, že demokrati dúfajú, že „narazia na niečo, čo môžu verejne odhaliť a použiť ako politický nástroj proti prezidentovi“.
 
Prečo boli banky predvolané?
Výbory House Intelligence a Financial Services vydali predvolania do nemeckej Deutsche Bank, ktorá je jedným z hlavných veriteľov Trump Organisation, a celý rad ďalších finančných inštitúcií začiatkom tohto mesiaca.

trump
 
Výbory žiadajú dokumenty a materiály týkajúce sa dlhodobého vzťahu banky s pánom Trumpom a jeho rodinou.
 
Zástupca Adam Schiff, demokratický predseda House Intelligence Committee, vyhlásil, že predvolania boli súčasťou vyšetrovania „o obvineniach z možného zahraničného vplyvu na politický proces USA“.
 
Pán Schiff a kolega demokratka Maxine Watersová, predsedníčka Komisie pre finančné služby, tento proces označili za „bezvýznamný“. "Zistí, že Kongres nebude odradený od výkonu ústavných povinností," dodáva.
 
V roku 2017 banka odmietla žiadosti demokratov v Snemovni reprezentantov o poskytnutie podrobností o financiách prezidenta, pričom citovala zákony o ochrane súkromia.
 
V tom roku bolo tiež oznámené, že špeciálny právny zástupca Robert Mueller, ktorý viedol vyšetrovanie údajnej tajnej dohody medzi prezidentskou kampaňou Trump a Ruskom, nariadil Deutsche Bank, aby poskytla záznamy o účtoch pána Trumpa.

Trump žaluje Deutsche Bank a Capital One cez demokratické predvolania
4.5 (90%)4